PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ

Krkonošská chalupa - Pekelsko

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Chalupa - památkově chráněná z r. 1765 stojí na okraji rozsáhlých lesů v řídce obydlené části osady Háje nad Jizerou. Cca 200 m od chalupy protéká řeka Jizera. Dosažitelnost nejlépe autem. Možný je i autobusový spoj Semily - Jilemnice zastávka Háje nad Jizerou a potom pěšky cca 1km. Jezdí i přímé spoje z Prahy. Popis příjezdu: Cestou ze Semil do Jilemnice podél řeky Jizery minete dřevěný zastřešený most, potom ocelový obloukový most a přijedete k ocelovému mostu za kterým je Textilní úpravna a barevna GERL. Přejedete tento most a za ním odbočíte doleva (rovně je brána do firmy GERL). Na dalších 5-ti křižovatkách obecních cest budete odbočovat vždy vpravo, až přijedete do místa (cca 1km od mostu), kde se cesta mírně svažuje dolů. Po levé straně je rodinný domek čp.31 a nad ním chalupa. V rodinném domku bydlí provozovatelka chalupy. GPS souřadnice chalupy: N 50°36´35" E 15°25´18".
Vybavení a služby
V chalupě je připojení na internet WIFI. V roce 2017 proběhla v interieru chalupy rekonstrukce. Objekt byl vybaven novým nábytkem a byla nainstalována krbová kamna. Chalupa je vybavena koupelnou s WC, kuchyní, obývací částí a malou ložnicí. V kuchyni je kuch. linka se dřezem, jídelní stůl pro 6 osob, el.sporák, kompletni sada nádobí, rychlovarná konvice ,mikrovlnná trouba. Kuchyň je částečně oddělena od obývací části, ve které jsou i 3 lůžka, křesla a televize se sat. vysíláním. Další 2 lůžka jsou v malé ložnici. V chalupe jsou k dispozici mapy, informace a tipy na výlety do blizkého i vzdáleneho okolí, pro každého se něco najde. U chalupy se nachází ohnište, přenosný gril,houpačka a pískoviště. Parkovat je možno v létě i v zimě až u objektu. Kola pro cyklisty je možno uschovat přímo v chalupě. Kdo rád skáče, je k dispzici u chalupy trampolína. K dispozici je také zapuštěný bazén 6x3m s podhladinovým světlem a slanou vodou.U bazénu je sprcha a madla pro snadnější výstup starších osob. V zimě je nad chalupou vhodný svah na bobování a sánkování.

Pobyt se psem: Po domluvě

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Poloha chalupy je výhodná pro výlety do Krkonoš ale i do Českého ráje. Nejbližší okolí umožňuje procházky údolím Jizery nebo hlubokými lesy v okolí. Chalupa je v klidném prostředí a romantici mohou navečer sledovat, jak se nedaleko chalupy pasou srnky. Nenáročné horolezecké terény do 1km. Vhodné podminky pro cyklistiku. Vzdálenost lyžařských center: od 5km-25km. V Bozkově - 12km je možno navštívit největši dolom. jeskyně u nás, rozhledna Kozákov - 10km, kamenná rozhledna Zalý v Krkonosich-15km, krytý bazén se saunou v Jilemnici - 8km, kde se také nacházejí upravené běžecké tratě a ručně vyřezávaný pohyblivý betlém. Tři obrácené zvony zvoni každou neděli v poledne v Rovensku pod Troskami - 16km. Radvánovice (20km) areál ŠŤASTNÁ ZEMĚ, je to přírodní zábavní park, který nabízi netradični možnosti využití volného času - děti se určitě nudit nebudou. Při nepřízni počasí solná sauna/masáže vzdálená 5km ve Víchové nad Jizerou. Na Malé Skále možno zapůjčení loděk a apod. Restaurace, pošta a obchod s potravinami jsou vzdálené 1km.